חינוך גופני

חזון היחידה לחינוך גופני: 

היחידה לחינוך גופני בטכניון הוקמה בשנות ה-50 של המאה ה-20 במטרה לבסס מסגרת מקצועית, סדירה, רציפה ומגוונת של פעילות גופנית במוסד הטכניון, וזאת מתוך הכרה כי העיסוק בפעילות גופנית חשוב מבחינה בריאותית ונפשית ומשפר את היכולות הקוגניטיביות והלימודיות.

מחקרים רבים מצביעים על מרכיב הכושר הגופני כמסייע לשיפור הריכוז, יכולת החשיבה והערנות במהלך הלימודים.
פעילות גופנית רצופה מביאה להפרשת סרוטונין ואנדורפינים במוח, אשר משפרים באופן ניכר את מצבו הנפשי ואת חיוניותו של הסטודנט.

לאורך כל ימות השבוע מעמידה היחידה לחינוך גופני בטכניון מבחר רב של מקצועות בענפי הספורט השונים המופעלים במתקני היחידה, אשר הינם מהמתקדמים ומהאיכותיים בארץ.

ביחידה לחינוך גופני מועסקים מורים לחינוך גופני, רובם הגדול בעלי תואר שני בחינוך גופני ובעלי ניסיון של עשרות שנים בהוראה ואימון.

החשיפה לתחומי ספורט מכל מגוון מקצועות החינוך הגופני מאפשרת לכל סטודנט למצוא את הפעילות המועדפת עליו, ולהתנסות בפעילויות ייחודיות רבות, אשר אינן בנמצא בשום מסגרת אחרת.

הסטודנטים מגלים בטכניון עולם חדש של פעילות ספורטיבית המעודדת אותם לבצע פעילות גופנית, אף מעבר לקורסי החובה והבחירה האקדמיים במסגרות השונות.

בנוסף לפעילות למען הסטודנטים, היחידה לחינוך גופני מפעילה קורסים ומקצועות לרווחת בית הטכניון בכללותו (אנשי סגל, עובדים ופנסיונרים) קורסים ומקצועות רבים כגון כושר גופני, התעמלות נשים, פילאטיס, TRX, כדורעף גברים, כדורסל גברים, התעמלות לגיל השלישי ועוד.

כמו כן, מפעילה היחידה נבחרות של עובדים ואנשי סגל במקצועות כדורסל וקטרגל גברים וכדור-רשת נשים. היחידה לחינוך גופני מהווה נדבך מרכזי בחינוך הטכניוני, ומביאה עמה ערך מוסף לכל בית הטכניון.

 

נהלים

טבלת החרגה מחובת לימודי העשרה

קורסים לאנשי סגל ועובדים

סגל היחידה לחינוך גופני

עדכון סמסטר אביב

מערכת קורסי חינוך גופני לסמסטר אביב תשפ”א

נהלי השלמת שיעור לקורסי חינוך גופני סמסטר אביב תשפ”א

מערכת קורסי חינוך גופני לסמסטר קיץ תשפ”א