קרדיט

סגל אקדמי

 • פרופ' אוהד נחתומי
  ראש המחלקה

  פרופ' אוהד נחותמי הוא פרופ' מן המניין, נושא הקתדרה האקדמית למדעי הרוח והאמנויות סוניה ט. מרשק וכיום משמש כראש החוג. בין היתר הוא מתעניין במפגש בין מדע לפילוסופיה בתקופה המודרנית המוקדמת; פילוסופיה והיסטוריה של הביולוגיה; יחסי גוף-נפש.

  Office
  077-8873507
  דוא"ל
  ha.head@technion.ac.il
  אתר אישי
  כנסו לאתר האישי שלי
  שעות קבלה

  פרופ' אוהד נחתומי

  ראש המחלקה
 • ד"ר צפורה רקדזון
  משנה לראש המחלקה

  ד"ר צפורה רקדזון משמשת כרכזת ומרצה לכתיבה אקדמית לתואר שני במחלקה. ד"ר רקדזון מלמדת מגוון קורסי כתיבה ותקשורת כבר למעלה מ-20 שנה. היא קיבלה את הדוקטורט שלה בטכניון בתקשורת מדעית בחוג לחינוך בטכנולוגיה ומדעים, ותואר ראשון ושני בבלשנות מאוניברסיטת חיפה. תחומי העניין המחקריים שלה כוללים הוראה והערכה של תקשורת מדעית ומקצועית, במיוחד כתיבה ואוצר מילים.

   

  Office
  077-8873548
  דוא"ל
  ha.assochead@technion.ac.il
  אתר אישי
  כנסו לאתר האישי שלי
  שעות קבלה

  ד"ר צפורה רקדזון

  משנה לראש המחלקה
 • ד"ר דסטין לזרוביץ

  ד"ר לזרוביץ הוא חבר סגל במחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות ועמית במכון ג'ון בל ליסודות הפיזיקה. הוא עוסק בפילוסופיה של הפיזיקה ובפילוסופיה של המדע, במיוחד על יסודות מכניקת הקוונטים, יסודות המכניקה הסטטיסטית, חץ הזמן, האונטולוגיה של הפיזיקה והמטאפיזיקה של חוקי הטבע.
  ד"ר לזרוביץ משלב תובנות מפילוסופיה, מתמטיקה ומדעי הטבע כדי להבין את העולם ומקבל בברכה הצעות מחקר של תלמידים בתחומים אלו.

  Office
  077-8873817
  דוא"ל
  dustin@technion.ac.il
  אתר אישי
  כנסו לאתר האישי שלי
  שעות קבלה

  ד"ר דסטין לזרוביץ

 • ד"ר אביטל בינה פולק

  ד"ר אביטל בינה-פולק היא חברת סגל בדרגת עמית הוראה בכיר. אנתרופולוגית חברתית-תרבותית עם דגש על חינוך, הגירה וניידות בסין העכשוויות. המחקר הנוכחי שלה מתמקד בשלושה נושאים עיקריים: 1) מדיניות חינוכית בסין העכשווית 2) היבטים בין-תרבותיים שלחינוך ולמידה 3) גבולות, וניידות בסין ובהונג קונג ו-4) מקומם של מדעי הרוח והחברה בחינוך למדע והנדסה. היא מקדמת בברכה סטודנטים שרוצים לחקור נושאים אלה או קשורים.

  Office
  077-8873928
  דוא"ל
  avitalbp@technion.ac.il
  אתר אישי
  כנסו לאתר האישי שלי
  Resume
  Avital-Binah-Pollak-CV-July-22.pdf
  שעות קבלה

  ד"ר אביטל בינה פולק

 • מיכל
  ד"ר מיכל טל

  עמית הוראה בכיר.
  לד"ר מיכל טל תואר שני בשפה וספרות אנגלית ותואר שני נוסף בלקויות-למידה. כמו כן, לד"ר מיכל טל דוקטורט בלימודי פרשנות ותרבות מאוניברסיטת בר-אילן (2016). ד"ר טל חוקרת שני תחומי ידע שונים: 1. הוראת אנגלית בהשכלה הגבוהה ושימוש טכנולוגיה בלימוד שפה; ו – 2. ניתוח בין-תחומי של תימות ספרותיות, בפרט כאלה העוסקות בשאלות של זהות, סובייקטיביות ואינדיבידואליות.
  בין פרסומיה האחרונים נכללים:

  • Language Adventures in the Japanese Corporation: A Lacanian Reading of Amélie Nothomb’s Fear and Trembling“ (2020)
  • “Double Agony: Is Literary Doubling a Cure for Suffering or Its Source?“ in The Psychoanalytic Review.(2019).
  • מאמרה האחרון בתחום הוראת האנגלית הינו:
  • “Integrating international teleconferences into EGAP courses: Preparing students for real-life professional situations“. (2021, with Scott-Monkouse and Yelnevskaya)
  Office
  077-8873567
  דוא"ל
  michalt@technion.ac.il
  אתר אישי
  כנסו לאתר האישי שלי
  שעות קבלה

  ד"ר מיכל טל

 • ד"ר אורית רבקין

  ד"ר אורית רבקין היא בעלת דוקטורט בספרות ותורת ספרות אמריקאית מאוניברסיטת אוקלהומה. היא למדה אוריינות וקומפוזיציה לצד הדוקטורט שלה והחלה את דרכה בהוראת כתיבה וספרות ללימודי תואר ראשון. כיום, היא מרכזת ומלמדת אנגלית לתואר ראשון וכן כתיבת דוקטורט מדעית.

  Office
  077-8873809
  דוא"ל
  ha.ugenglish@technion.ac.il
  שעות קבלה

  ד"ר אורית רבקין

 • גב' חוה מרגלית
  ממונה על החינוך הגופני

  גב' חוה מרגלית היא חברת סגל אקדמי ועמית הוראה בכיר במחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות בטכניון. גב' מרגלית ממונה על החינוך הגופני בטכניון מאז 2015, ומלמדת במוסד מאז 1983. בעלת תואר ראשון (B.Ed) בחינוך גופני ממכון וינגייט, תואר ראשון (B.A) בחינוך מיוחד מאוניברסיטת חיפה ותואר שני (M.A) בחינוך מאוניברסיטת Loughborough אשר באנגליה. במסגרת תפקידה, היא נושאת באחריות אקדמית על קורסי החינוך הגופני ונבחרות הטכניון, וכן בנתה תוכניות לימודים אשר דורשות התאמות ייחודיות בבית הטכניון: תכנית לסטודנטים חרדים ובינלאומיים, קורסים המותאמים לבעלי מוגבלויות, התאמת תכנים לקמפוס הטכניון בסין, וכן הקמת מערך קורסים מקוונים בתקופת הקורונה.
  מלבד כנסים ושיתופי פעולה פנים-טכניוניים שיזמה בתחום החינוך הגופני, חוה מצויה בתהליך מתמשך של למידת עמיתים מול מקבילתה באוניברסיטת MIT (בוסטון), לעדכון שוטף של שיטות עבודה ומפרט קורסים.
  חוה ערכה מחקר השוואתי בינלאומי בין מוסדות אקדמיים מובילים בעולם, לבחינה מעמיקה שלBest Practices בתחום החינוך הגופני, אשר תוצריו יושמו בקורסי ההסמכה בטכניון. כתבה מאמר עם פרופסור אורית חזן, שכותרתו: Physical Education at the Technion during the Covid-19 Pandemic: A reflection of the Technion Organizational Culture

  Office
  077-8873911
  דוא"ל
  Huhava@technion.ac.il
  שעות קבלה

  גב' חוה מרגלית

  ממונה על החינוך הגופני
 • גב' בריגיטה האן מיכאלי

  גב' בריגיטה האן מיכאלי היא מורה לשפות בגרמניה וביפן. משנת 1991 מלמדת הוראת גרמנית כשפה זרה בטכניון ורכזת שפות זרות במחלקה.

  גב' מיכאלי האן משמשת כסגנית נשיא DVI, האגודה למורים לשפה הגרמנית בישראל.

  • עניין מחקר:רב לשוניות בישראל.
  • פיתוח חומר הוראה ללימוד שפה ממוקד בקבוצה.
  • הוראה ולמידה ביצועית בלימודי השפה.
  • לימוד שפה אינטראקטיבי.

  ספרים שיצאו לאור –

  • Deutsch Aktiv, Sprachkurs 1, Technion Publication, October 2019.
  • Deutsch Aktiv, Sprachkurs 2, Technion Publication, revised January 2021.
  • Deutsch für Doktoranden. Ein Grammatik- und Lesekurs. Technion Publication, October 2002
  דוא"ל
  brigitte@technion.ac.il
  שעות קבלה

  גב' בריגיטה האן מיכאלי