ראש 2

Guests

 • Prof. Yemima Ben-Menahem
  Distinguished Professor

  Conventionalism, Cambridge University Press 2006

  Causation in Science, Princeton University Press 2018

  Rethinking the Concept of Law of Nature ( Editor) Springer 2022

  Email
  yemima.ben-menahem@mail.huji.ac.il
  Website
  View my website

  Prof. Yemima Ben-Menahem

  Distinguished Professor
 • אלעד שניידרמן
  Dr. Elad Shniderman
  Research fellow

  ד”ר אלעד שניידרמן הוא אמן סאונד רב תחומי, חוקר ומרצה.

  עבודתו עוסקת בצומת של אמנות, טכנולוגיה ומדע – הוא חוקר את ההיבטים הפיזיים והסנסציוניים של גוף האדם באינטראקציה שלו עם חברת הרשת. בסדרה של יצירות קוליות ורב-תחומיות, הוא חוקר את הנושא בניסיון לחשוף את המהות החומרית והפעולה העומדת בליבת החוויה האסתטית.

  יחד עם המדען פרופ’ מוטי פרידמן ומעבדתו, יצר אלעד את הפרויקט האמנותי-מדעי המתמשך Sync Variation החוקר סנכרון של רשתות אנושיות מורכבות. פרויקט זה פורסם בכתב העת Nature Communications והקנה לאלעד את הדוקטורט שלו בקומפוזיציה מוזיקלית מאוניברסיטת סטוני ברוק.

  במהלך השנים אלעד שיתף פעולה עם אמנים רבים מתחומי המחול, הקולנוע, האמנות הפלסטית והמוזיקה. ביניהם הכוריאוגרפית נועה דר, הקולנוען דור ירון שני, האמן הפלסטי מישל פלטניק, האמן הרב-תחומי שחר דור ואחרים.

  מקומות תערוכות והופעות נבחרים:
  Seamus (ועידת מוזיקת ​​מחשבים לאומית) – מיאמי, ICMC (כנס מוזיקת ​​מחשב בינלאומי) – ניו יורק, Harvestworks Digital Media – NYC, מכון גתה – ברצלונה, פסטיבל האלקטרו-אקוסטי של ברוקלין, מרקין הול בלינקולן סנטר – ניו יורק, מכון גתה – ליון, מחקר תנועה (DTW) – NYC, Düsseldorf Kunstfilmtag Kunstverein Malkasten, Moves Festival – ליברפול, פסטיבל ירושלים, מוזיאון חיפה לאמנות, גלריית המדרשה – תל אביב, בית הנסן – ירושלים, מוזיאון העיצוב – חולון, מוזיאון תל אביב לאמנות, עכו פסטיבל תיאטרון אלטרנטיבי, מוזיאון פטר לננו ואמנות – רמת גן

   

  Email
  eladshn@gmail.com
  Website
  View my website

  Dr. Elad Shniderman

  Research fellow
 • מנהיים
  Dr. David Manheim
  Guest

  דוד מנהיים הנו מרצה אורח במחלקה ללימודים הומניסטיים ואומנויות בטכניון.
  הוא חוקר מדיניות ציבוריתו מתמחה בסיכונים ביולוגיים וטכנולוגיים ובהשפעות של טכנולוגיות חדשות.
  בנוסף, דוד הנו חוקר מוביל בארגון הסברה למתנדבי ניסוי האתגר האנושי.
  הוא חקר נושאים הקשורים בנגיף הקורונה, עתיד התגובה והניטור למגפה וכן עסק בחיזוי סיכונים של AI בבנק העולמי, במועצה לסיכונים אסטרטגיים ובמכון העתיד של האנושות באוקספורד.
  לד”ר מנהיים יש עשרות פרסומים בכתבי עת אקדמיים החל מחיזוי טכנולוגי ושינוי חברתי ועד למחלות זיהומיות קליניות, מביטחון בריאות ועד ביולוגיה חישובית. עבודתו האחרת על ההשלכות, הסיכונים והניהול של טכנולוגיות חדשות הופיעה ב”עניינים חוץ” ובפרסומים אחרים.

  Email
  davidmanheim@gmail.com
  Website
  View my website

  Dr. David Manheim

  Guest
 • ברנבי
  Dr. Barnaby Hutchins
  Research fellow

  ברנבי האצ’ינס הוא מרצה אורח בטכניון. הוא עובד על הצמתים של מטפיזיקה, היסטוריה ופילוסופיה של הביולוגיה, ופילוסופיה מודרנית מוקדמת – בפרט, דקארט, שפינוזה וקוונדיש. הפרויקטים הקודמים שלו בחנו מנגנונים, רדוקציוניזם, בעיית החיים הביולוגיים וצורות חיים בהקשר של תורת הפעולה. כרגע הוא עובד על נושאים סביב אונטולוגיות מבוזרות (כלומר, אונטולוגיות שלא ניתן למצות על ידי שום תיאור בודד).

  Email
  bhutchins@gmail.com
  Website
  View my website
  Hours

  Dr. Barnaby Hutchins

  Research fellow
 • ראטי
  Dr. Emanuele Ratti
  Guest

  עמנואל ראטי בעל תואר דוקטור באתיקה ויסודות מדעי החיים מבית הספר האירופי לרפואה מולקולרית (SEMM) במילאנו, איטליה. הוא עבד כמעט חמש שנים באוניברסיטת נוטרדאם (במרכז ריילי למדע, טכנולוגיה וערכים ובמרכז האתיקה הטכנולוגית), וכעת הוא חוקר באוניברסיטת יוהנס קפלר בלינץ, במכון לפילוסופיה ובמכון לפילוסופיה. שיטה מדעית.

   

  Email
  mnl.ratti@gmail.com
  Website
  View my website

  Dr. Emanuele Ratti

  Guest
 • Dr. Johannes Jäger
  Guest

  I am a systems scientist, an evolutionary biologist, and a natural philosopher with an extremely transdisciplinary track record. My investigations, first as the head of an empirical lab, later as the director of an institute for the philosophy of biology, then as a freelance investigator, have always focused around a process perspective on the organism and its evolution.

  I am interested in fundamental questions such as the limits of (genetic) reductionism, dynamical systems modelling, and mechanistic explanation in biology. My current projects deal with the use of models as epistemic tools, with causality in complex adaptive systems, and with the nature of organismic agency and its role in evolution.

  In recent years, I have also developed an interest in promoting open science and in understanding the epistemology of open inquiry and innovation.

  ​Crossing disciplinary boundaries between biology, mathematics, and philosophy is an essential aspect of my work. Teaching and mentoring are my passions. In addition, I gained valuable managerial experience in running an institute of advanced study. I have a talent for facilitating interdisciplinary interactions, and a proven track record for building a supportive, productive, and creative academic environment.

  Email
  yoginho@protonmail.com
  Website
  View my website

  Dr. Johannes Jäger

  Guest
 • Dr. Andrei Ed. Druzhinin
  Guest

  Andrey S. Druzhinin is Associate Professor at MGIMO-University (Moscow, Russia) and Guest Researcher and Lecturer at the Technion. He received a PhD degree in Linguistics from MGIMO-University in 2014. He has authored a number of papers on philosophy of mind, language and communication. He is now investigating categorization practices and patterns of embodied reasoning in the contemporary English discourse, Western culture and society.

  Email
  andrey.druzhinin.89@mail.ru

  Dr. Andrei Ed. Druzhinin

  Guest
 • Dr. Ekaterina Prozorova
  Guest

   

  Digital culture and multi sensory experience

  Interdisciplinary collaboration and cross-cultural contexts in design

  Scientists and designers collaboration on visual material

  Design and visualisation’s  opportunities for public engagement with scientific ideas and phenomena

  Digital environment as the testing ground both for science and art, where evolution of a human and society takes place:

  • sensory sensations transformation,
  • learning to navigate in virtual environments
  • social and ethical challenges emerging from digital spaces,
  • agency within digital landscape,
  • the ability to effect positive change in the individuals and infrastructures.
  • digital environments in education and research as tools for academic purposes,  social interaction, creative practices.

  Dr. Ekaterina Prozorova

  Guest
 • וואסל
  Dr. Wessel Reijers
  Visiting Scientist

  ד”ר ווסל רייירס הוא חוקר פוסט-דוקטורט במחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת וינה. בנוסף, הוא משמש כמדען אורח בטכניון ובמכון האוניברסיטה האירופי. המחקר שלו מתמקד בהשפעות האתיות והפוליטיות של טכנולוגיות מתפתחות. בעיקר, הוא חוקר את הדרך שבה מערכות סוציו-טכניות כמו מערכות אשראי חברתי ומערכות blockchain מעצבות את ההבנה שלנו לגבי אזרחות וצדק. ד”ר רייירס הוא מחבר שותף של המונוגרפיה Narrative and Technology Ethics (Palgrave, 2020) ועורך שותף של הכרך Interpreting Technology (Rowman & Littlefield, 2021). תחומי המחקר שלו הם פילוסופיה ואתיקה של טכנולוגיה, חדשנות והרמנויטיקה פילוסופית.

  Email
  Wessel@technion.ac.il
  Website
  View my website

  Dr. Wessel Reijers

  Visiting Scientist
 • פאולה
  Dr. Paula Reichert
  Guest

  פאולה רייכרט למדה פיזיקה, מתמטיקה ופילוסופיה באוניברסיטת מינכן (LMU), גרמניה, שם גם השיגה דוקטורט. בפיזיקה מתמטית. לאחר שבילתה שלוש שנים בתור עוזרת למורה ופוסט-דוקטורט במחלקה למתמטיקה של ה-LMU, היא הפכה למרצה אורחת במרכז מינכן לפילוסופיה מתמטית (MCMP). מאפריל עד ספטמבר 2022 היא תהיה מרצה אורחת במחלקה למדעי הרוח והאמנויות בטכניון, חיפה.

  פאולה רייכרט היא עמית במכון ג’ון בל ליסודות הפיזיקה. מלבד זאת, היא אחת המארגנים והמנחה של סדרת הדיונים המקוונת “חוקי הטבע”. סדרת דיונים על תורת הקוונטים ותורת היחסות.”

   

  Email
  paula.reichert@gmail.com
  Website
  View my website

  Dr. Paula Reichert

  Guest
 • קטי
  Dr. Katti Kish Bar-On
  Guest | 2021-2022

  ד”ר קטי קיש חוקרת את הקשר בין היסטוריה, פילוסופיה וסוציולוגיה של המתמטיקה. לד”ר קיש דוקטורט בהיסטוריה ופילוסופיה של המדעים ממכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות באוניברסיטת תל אביב.
  עבודת הדוקטורט שלה חקרה את ההשלכות של ניסיונות מהפכות לא מוצלחים בהיסטוריה של המתמטיקה על גישות פילוסופיות עדכניות לשינויי פרדיגמה ולהיפך – כיצד תיאוריות עדכניות של טרנספורמציות מדעיות יכולות לשפוך אור חדש על מה שנהוג להתייחס כ”ניסיון לא מוצלח” לשנות את היסודות של מתמטיקה.
  פרויקט המחקר שלה בפוסט-דוקטורט בוחן כיצד, באיזו מידה, ואם בכלל, אובייקטים מתמטיים נוצרים, מעוצבים או מושפעים מגורמים חברתיים.

  Email
  katikish@gmail.com
  Website
  View my website

  Dr. Katti Kish Bar-On

  Guest | 2021-2022